منوی دسته بندی

زن در اسلام، زن در غرب

تردیدی نیست که زنان، در طول تاریخ از موقعیت مطلوب و شان بالایی برخوردار نبوده و غالبا مورد بی مهری و ظلم و ستم واقع می شدند، اما با رشد روز افزون آگاهی های بشر و پیشرفت سریع علوم انسانی و اجتماعی، این پرسش مطرح شد که جایگاه واقعی زنان در جامعه و خانواده کدام است و چگونه می توان حقوق از دست رفته زنان را استیفا کرد. در این راستا به یقین می توان گفت که ادیان الهی به ویژه دین خاتم، بیش از همه به احیای شخصیت والای زن همت گماشته اند و خداوند متعال بهترین راه را برای سعادت و رستگاری بشر اعم از زن و مرد فراروی آنان گشوده است.
از طرف دیگر فرهنگ غرب با تسلط بر امکانات مادی و مراکز ارتباطی و اطلاعاتی سعی در تحميل الگوی ناقص خویش بر ملت های جهان دارد. آنان که هنوز از سودمندی دستاوردهای خویش مطمئن نیستند و از درون دچار چالش های عمیق و فراگیر شده اند، به تهاجم فرهنگی بر علیه کشورهای دیگر دست زده اند. از این رو ضروری است در دورانی که به «جاهلیت مدرن» موسوم گشته، با معرفی دقیق شخصیت و جایگاه زن گامی مهم در جهت پیشبرد اهداف عالی اسلام برداریم. در واقع در این مقاله می خواهیم در مورد موضوع زن قبل از اسلام، زن در اسلام و زن در غرب بحث کنیم.

زن در اسلام یا زن در غرب؟!

موقعیت زنان در جامعه ها

زن قبل از اسلام

فرهنگ و آداب و رسوم غلط در جوامع بشری انواع ظلم و جور و سختی را بر زنان تحمیل کرده و آنان را به استثمار کشیده است. اکنون نمونه هایی از اشکال مختلف ستم بر زنان در کشورهای گوناگون مطرح می شود

یونان: یونانیان زن را زاده شيطان می دانستند و او را در هیچ کاری مداخله نمی دادند و فقط برای ارضاء غريزه جنسی و خدمت گذاری، از او استفاده می کردند. در یونان زن به آسانی مورد معامله و واگذاری به بیگانه قرار می گرفت.

روم: هر چند رومی ها در قوانین و حقوق ، پیشرفت زیادی داشته اند، اما عقیده آن ها درباره زن این بوده است که او را به علت دارا نبودن روح انسانی، برای حشر در روز قيامت لایق نمی دانسته اند. در نظر رومیان زن مظهر شيطان و انواع ارواح موذیه بود، از این جهت در خندیدن و سخن گفتن از او جلوگیری می کردند و اکثرا دهان او را جز در موارد خوردن می بستند. در روم زنان همیشه تحت کفالت بودند و احتیاج به قيم داشتند و پس از مرگ مانند اشیاء به ارث برده می شدند.

چین: اگر دختری متولد می شد، خویشان و نزدیکان با نهایت تاسف و ترحم به پدر و کسان نزدیک طفل تسلیت می گفتند. دختران را زنده می کشتند یا به صحرا می افکندند و یا به برده فروشان می دادند. چینیان خیال می کردند خداوند خالق پسران است و شیطان خالق دختران، لذا در نظر آنان پسران با برکت بودند و دختران طوق لعنت. قربانی دوشیزگان برای خدایان در چین مرسوم بوده است.

(منبع: زن از دیدگاه اسلام، علی ربانی خلخالی، ص 21، 22 و 25.)

جاهلیت عرب: زن در میان عرب های جاهلی وضعیت نامناسبی داشته، با فجيع ترین وضع زندگی می کرده و مانند کالایی خرید و فروش می شده و از هر گونه حقوق اجتماعی و فردی حتی حق ارث محروم بوده است. آنان زن را در شمار حيوانات قرار داده و او را جزء لوازم و اثاث زندگی می شمردند. غالبا از بيم قحطی و یا از ترس آلودگی، دختران خود را در روز اول تولد سر می بریدند و یا از بالای کوه بلند به دره عمیقی پرتاب می کردند و گاهی در میان آب غرق می کردند .

(منبع: فروغ ابدیت، جعفر صبحانی، دفتر تبلیغات اسلامی، ج 1 ص 48.)

همچنین زنده به گور کردن دختران مرسوم بوده است. به عنوان نمونه وقتی از قيس بن عاصم سؤال شد که تا کنون چند نفر از دخترانت را زنده به گور کرده ای، پاسخ داد: دوازده یا سیزده دختر. (منبع: اسد الغایة، ابن اثیر، مکتبة الاسلامیه، ج4، ص 220.)

به همین منظور آیاتی در قران کریم در مذمت و نکوهش آنان بیان شده است، از جمله: «قَدْ خَسِرَ الَّذِينَ قَتَلُوا أَوْلَادَهُمْ سَفَهًا بِغَيْرِ عِلْمٍ» البته آنان که فرزندان خود را به سفاهت و نادانی کشتند زیانکارند. [سوره انعام، آیه 140]

زن در اسلام

الف) تکامل زن در اسلام

یکی از عالی ترین برنامه های اسلام که این دین را سرآمد تمام ادیان قرار داده است، از بین بردن تمام بی عدالتی نسبت به زن بوده است. اسلام بنیان برتری طلبی های قومی، نژادی، جنسی و مالی را ویران نمود و تمام انسان ها از مرد و زن، غنی و فقير، عرب و عجم، سیاه و سفید، و زشت و زیبا را در یک صف قرار داد.
این دین آسمانی تنها ملاک برتری را تقوا و ارزش های معنوی و فضائل اخلاقی دانسته است. خداوند متعال می فرماید: «يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَىٰ وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ ۚ » ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید، گرامی ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست. [سوره حجرات، آیه 13]

شهيد مطهري رحمه الله می گوید: «اسلام در سير من الخلق إلى الحق یعنی در حرکت و مسافرت به سوی خدا هیچ تفاوتی میان زن و مرد قائل نیست.» (مجموعه آثار، شهید مطهری، ج 19، ص 133، نظام حقوق زن در اسلام.)

نمونه های تاریخی، گواهی صادق بر این مدعاست. در طول تاریخ، زنان بسیاری بوده اند که قله های ترقی را در نوردیده و به عنوان زنان نمونه و الگو معرفی شده اند. «وَضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِلَّذِينَ آمَنُوا امْرَأَتَ فِرْعَوْنَ إِذْ قَالَتْ رَبِّ ابْنِ لِي عِنْدَكَ بَيْتًا فِي الْجَنَّةِ وَنَجِّنِي مِنْ فِرْعَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِي مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ (11) وَمَرْيَمَ ابْنَتَ عِمْرَانَ الَّتِي أَحْصَنَتْ فَرْجَهَا» خداوند برای مؤمنان به همسر فرعون مثل زده است در آن هنگام که گفت: پروردگارا خانه ای برای من نزد خودت در بهشت بساز و مرا از فرعون و کار او نجات ده و مرا از گروه ستمگران رهایی بخش. و همچنین مریم دختر عمران که دامان خود را پاک نگه داشت. [سوره تحریم، آیه 11 و 12]

همچنین زن می تواند به مقام و منزلتی برسد که غضب و رضایت او غضب و رضای الهی را در پی داشته باشد، چنان که در حدیثی از رسول گرامی اسلام صلی الله عليه وآله درباره حضرت فاطمه عليها السلام آمده است: « همانا خداوند از غضب فاطمه غضبناک و از خشنودی او خشنود می شود. []

ب) حقوق زن در اسلام

یکی از مباحث قابل توجه در مورد جایگاه زنان در اسلام، جایگاه حقوقی آنان است. اگر چه اسلام برای زنان در ابعاد فردی و اجتماعی قوانین ویژه ای وضع نموده ولی در برابر، حقوق شایسته ای برای آنان قرار داده که موجب تعالی شخصیت آن ها است. خداوند حکیم می فرماید: «وَلَهُنَّ مِثْلُ الَّذِي عَلَيْهِنَّ بِالْمَعْرُوفِ» و برای زنان همانند وظایفی که بر دوش آن هاست (حقوق) شایسته ای قرار داده شده است.[سوره بقره، آیه 228] در این قسمت مقاله به ذكر نمونه هایی از اقداماتی که اسلام برای احیاء و استیفای حقوق زنان انجام داده است می پردازیم.

1) احياء شخصيت زنان

در طول تاریخ به واسطه برتری جسمانی مردان بر زنان، شخصیت و جایگاه زنان به پایین ترین حد تنزل یافته بود، به طوری که مایه سرافکندگی و طوق لعنت به شمار می رفتند. به عنوان نمونه قرآن کریم می فرماید: « وَإِذَا بُشِّرَ أَحَدُهُمْ بِالْأُنْثَىٰ ظَلَّ وَجْهُهُ مُسْوَدًّا وَهُوَ كَظِيمٌ» و هرگاه به یکی از آن ها بشارت دهند که دختری نصیب تو شده، صورتش از فرط ناراحتی سیاه می شود و به شدت خشمگین می گردد.[سوره نحل، آیه 58] اما اسلام با قوانین بی بدیل خود و گفتار و رفتار پیامبری که رحمة للعالمين بود، شخصیت از دست رفته زنان را احیا کرد و او را مایه رحمت و برکت معرفی نمود، چنانکه رسول گرامی اسلام صلی الله عليه وآله می فرمایند:«البَناتُ هُنَّ المُشفِقاتُ المُجَهِّزاتُ المُبارَكاتُ» دخترها مایه رحمت، صلاح زندگی و برکت هستند. [ كنز العمّال : ج 16 ص 454 ح 45399]

2) به رسمیت شناختن حق مالکیت زن در اسلام

قبل از اسلام زنان نه تنها حق مالکیت نداشتند، بلکه همچون کالایی خرید و فروش می شدند و در کنار اموال میت به ارث برده می شدند، حتی در کشورهای غربی با آن همه هیاهوی تبلیغاتی و شعار برابری حقوق زن و مرد، تا یک قرن قبل حق مالکیت برای زنان قائل نبودند و بعد از انقلاب صنعتی (آن هم برای تشویق زنان برای حضور در کارخانه ها به عنوان نیروی کار ارزان قیمت) برای آنان حق مالکیت را به رسمیت شناختند.

ویل دورانت مورخ بزرگ می نویسد:

نخستین قدم برای آزادی مادران بزرگ ما قانون 1882 بود. به موجب این قانون زنان بریتانیای کبیر از آن پس از امتیاز بی سابقه ای برخوردار می شدند و آن این که پولی را که به دست می آوردند حق داشتند برای خود نگه دارند. این قانون عالی اخلاقی را کارخانه داران مجلس عوام وضع کردند تا بتوانند زنان انگلستان را به کارخانه ها بکشانند. از آن سال تا به امسال سودجویی مقاومت ناپذیری آنان را از بندگی و جان کندن در خانه رهانیده، گرفتار بندگی و جان کندن در مغازه و کارخانه کرده است.
(منبع: لذات فلسفه، ویل دورانت، ترجمه عباس زریاب، نشر اندیشه، ص 158.)

اما اسلام که انسان های کور دل و شهوت پرست قرن بیستم آن را به محدودیت حقوق زنان متهم می کنند، از قرن ها قبل حق مالکیت را برای زنان، به رسمیت شناخته و به هیچ کس حق تصرف در اموال آنان را نمی دهد. خداوند متعال به صراحت می فرماید: «لِلرِّجَالِ نَصِيبٌ مِمَّا اكْتَسَبُوا ۖ وَلِلنِّسَاءِ نَصِيبٌ مِمَّا اكْتَسَبْنَ» مردان نصیبی از آن چه به دست می آورند دارند و زنان نیز نصیبی از آنچه به دست می آورند دارند و نباید حقوق هیچ یک پایمال شود. [سوره نساء، آیه 32] همچنین برای آنان به انتظار و نیاز آن ها در چهار چوب شریعت، حق ارث معين شده است. «وَلِلنِّسَاءِ نَصِيبٌ مِمَّا تَرَكَ الْوَالِدَانِ وَالْأَقْرَبُونَ» و برای زنان نیز از آن چه پدر و مادر و خویشاوندان [به ارث می گذارند، سهمی است. [سوره نساء، آیه 32]

3) تجویز حضور زنان در عرصه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در اسلام

به زنان حق دخالت در امور اجتماعی، سیاسی و فرهنگی داده شده است، اما مشروط به حفظ عفاف و پاکدامنی و حریم انسانیت. اسلام از طرفی با از بین رفتن حریم های اخلاقی مخالفت کرده و از طرف دیگر برای فعالیت های ضروری اجتماعی با حفظ عفت مانعی ایجاد نکرده است و راه اعتدال که سعادت آنان را در پی دارد در پیش روی آنان قرار داده است.

به گفته استاد شهید مطهری رحمه الله: «اسلام در عين این که نهایت اهمیت را برای پاکی روابط جنسی به عمل آورده، هیچ گونه مانعی برای بروز استعدادهای انسانی زن به وجود نیاورده است، بلکه کاری کرده که اگر این برنامه ها دور از افراط و تفریط اجرا شود، هم روحیه ها سالم می ماند، هم روابط خانواده ها صمیمی تر و جدی تر می گردد و هم محیط اجتماع برای فعالیت صحیح مرد و زن آماده تر می شود.» (مجموعه آثار، همان، ص 542)

با بررسی تاریخ گرانمایه اسلام در می یابیم که اسلام هیچ گاه زنان را از حضور در امور فوق منع نکرده، بلکه در برخی مسائل مانند حج آن را واجب شمرده.

4) اعطای حق تعلیم و تربیت

یکی از وظایف خطیر پیامبران الهی تعلیم و تربیت است. «هُوَ الَّذِي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولًا مِنْهُمْ يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِهِ وَيُزَكِّيهِمْ وَيُعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ» او کسی است که در میان جمعیت درس نخوانده، رسولی از خودشان برانگیخت که آیاتش را بر آن ها می خواند و آن ها را تزکیه می کند و به آنان کتاب و حکمت می آموزد.[سوره جمعه، آیه 2] هدف اسلام این است که تمام انسان ها در این امر مهم به پیش روند و به درجات عاليه كمال نائل آیند، از این رو چنان بستری فراهم نموده که زن ها نیز همچون مردان به فراگیری دانش و تزكيه نفس بپردازند. اسلام نه تنها فراگیری دانش را برای آنان جائز شمرده، بلکه بر آن ها لازم دانسته است. رسول گرامی اسلام صلی الله عليه وآله می فرماید:«طَلَبُ الْعِلْمِ فَرِیضَهٌ عَلَى کُلِّ مُسْلِمٍ وَ مُسْلِمَه» فراگیری علم و دانش بر هر مرد و زن مسلمان لازم و ضروری است.[تنبيه الخواطر : 2/176] اسلام نمی خواهد زنان مسلمان، دوران زندگی خود را با غفلت و بی خبری و به دور از هر گونه ترقی و کمال، سپری کنند.

در همین راستا، از شما دعوت می شود کلیپ زیر را که بیانگر دستاوردهای انقلاب اسلامی در مورد حق تعلیم و تربیت زنان ایرانی است، مشاهده نمایید:

دین اسلام که خاتم ادیان و کامل ترین آن هاست برنامه ها و تعالیم ناب خود را در زمينه آزادی انسان ها و از جمله آزادی زنان به بشر عرضه داشته است. اسلام با قوانینی دقیق و نظام مند در مورد زنان با حفظ معیارها و ارزش های اخلاقی، آنان را از اسارت و بردگی نجات داده و به سوی جایگاه واقعیشان رهنمون ساخته است. در اسلام مرد و زن در یک صف قرار می گیرند و با الفاظی همچون «یا ایها الناس» و «یا ایها الذين آمنوا» مورد خطاب واقع می شوند و با آیاتی همچون «وَمَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَىٰ وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَٰئِكَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ» و «كُلُّ نَفْسٍ بِمَا كَسَبَتْ رَهِينَةٌ» به آنان استقلال در عمل داده می شود.

البته چون انسان موجودی دو بعدی است – که یکی بعد حیوانی و دیگری بعد روحانی می باشد – آزادی او نیز در هر دو بعد مطرح است. اسلام با محدود کردن آزادی در بعد جسمانی و حیوانی، زمینه آزادی در بعد انسانی و روحانی و رشد و تکامل اخلاقی را فراهم نموده است، ولی در دنیای امروز مخصوصا از عصر رنسانس تا کنون که سکولاریزم رفته رفته آثار شوم خود را در پهنه جوامع انسانی می گستراند، دین و به تبع آن بعد روحانی انسان به فراموشی سپرده شده و در تمام آزادی های مطرح شده در مورد زنان و غيره، فقط به جنبه جسمانی و حیوانی او توجه شده است. شهيد مطهري رحمه الله درباره تفاوت بین آزادی در اسلام و آزادی در غرب می گوید: «دمکراسی در اسلام یعنی انسانیت رها شده، حال آن که این واژه در قاموس غرب معنای حیوانیت رها شده را متضمن است.» (شهید مطهری، پیرامون انقلاب اسلامی، ص104)

زن در غرب

یکی از مجلات آمریکائی نوشته است:
سه عامل شیطانی وجود دارد که دنیای امروز ما را فرا گرفته و در افروختن آتش برای ساکنین زمين مؤثرند.
عامل اول ادبیات بی آبرو و دور از عفت است که بعد از جنگ جهانی با تمام وقاحت و بی عفتی و بی آبرویی بشکل عجیب و غریبی ترویج شد و دنیا را فرا گرفت.
عامل دوم فیلم های منافی عفت است که نه تنها غریزه شهوانی حیوانی را تحریک می کند، بلکه در این خصوص، دروس علمی و عملی را برایشان تلقین می نماید.
عامل سوم پایین آمدن سطح اخلاق زنان است که در لباس، برهنگی، اعتیاد و اختلاط بدون قید و شرطشان با مردان بصورت آشکاری به چشم می خورد.

این مفاسد سه گانه به مرور زمان رو به زیاد شدن است و آخرین نتیجه آن زوال تمدن و از بین رفتن مسیحیت است که اگر ما امروز از طغیان آنها جلوگیری نکنیم، بطور حتم تاریخ رومی ها و کسانی که به پیروی از شهوت و غریزه جنسی رهسپار عدم گردیدند، برای ما هم تکرار می شود زیرا آنها هم مانند ما در شراب، زن، رقص و موسیقی و لهو و لعب غرق شده بودند.

در این جامعه دیگر زن با عفت دارای احترام نیست! اصلا عفت و تهذیب و حجاب و از روابط نامشروع دوری نمودن و قانع بودن به همسر خود، نشانه بی تمدنی! و بی فرهنگی و عدم پیشرفت به حساب می آید؟

زن یا جاذبه فیزیکی!؟ جایگاه دقیق زن در غرب!

زن، یا جاذبه فیزیکی!؟

در غرب، ادبیاتی دارای مرتبه و منزلت است که بتواند با جاذبه های جنسی بکار گرفته شده در فیلم های سینمائی، تئاترها و موسیقی ها و داستانهای فاسد، زن را عریان تر و برهنه تر معرفی بکند و بدین وسیله مشتری های بیشتری جذب کرده و مثلا نوشته شود که فلان فیلم اینقدر فروش داشت و یا فلان کتاب با این تیراژ فروش رفت.

سوءاستفاده جنسی از زن در غرب

تجاوز زنان در ارتش آمریکا

به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین تجاوز در ارتش آمریکا به حدی رواج یافته است که تعداد سربازان زنی که مورد تجاوز قرار گرفته اند بیشتر از تعداد کشته شدگان آنها در عراق می باشد. به نوشته این روزنامه طی سال گذشته حدود ۳۱۵۸ مورد تجاوز جنسی از ارتش آمریکا گزارش شد که بین آنها تنها ۵۲۹ مورد به مراحل رسیدگی قانونی رسید. حتی گزارش ها حاکی است، ۱۹۰۰۰ مورد از تجاوزات حتی به مرحله گزارش دهی نیز نرسیده است.
گاردین در پایان آورد: «تحقیقات نشان می دهد از هر ۳ زن یک نفر در ارتش آمریکا مورد تجاوز قرار گرفته است. بسیاری از این قربانیان دچار مشکلات روحی و روانی، بی خوابی، پریشانی شده اند و عقیده دارند که گزارش تجاوز آنها به مقامات بالاتر یا نمی رسد و یا مورد بی توجهی شدید قرار می گیرد، آنها همچنین با وجود آنکه کاملا افراد متجاوز را می شناسند اما جرأت پیگیری مشکلات خود را نزد مقامات بالاتر ندارند.» (لینک منبع روزنامه گاردین)

تبلیغ تبادل همسر در مطبوعات استرالیایی

«شيعه آنلاين» نوشت: در ستون صفحه اجتماعي يکي از مجلات معروف استراليا، نوشته: «بياييد شما هم يک بار همسر خود را با دوستتان عوض کنيد و مزه چنين تبادل همسري را بچشيد! خواهيد ديد با چه قيمت ارزاني به بهترين لذت دست مي يابيد و زندگي يکنواختتان از يکنواختي خارج مي شود!»

بازار زن فروشی مدرن در اسرائیل (womantogo)

womantogo فروشگاه زن در اسرائیل

به گزارش مشرق روزنامه صهیونیستی هاآرتض نوشت: در حالی که فروشگاهها لباس های تن مانکن را برای فروش در ویترین با برچسب قیمت به معرض نمایش می گذارند، در اسراییل اخيرا زنانی که از کشورهای مختلف قاچاق شده اند با برچسب قیمت برای تن فروشی در ویترین به نمایش گذاشته شده اند.
به نوشته این روزنامه، در ویترین فروشگاهی در “مرکز خرید دیزین گوف” در تل آویو پایتخت اسراییل تابلویی نصب شده که بر روی آن نوشته شده است “زنان برای فروش بر حسب سلیقه شخصی” در این فروشگاه، هفت زن جوان با حالتی زننده در حالیکه بر روی آنها اتیکت قیمت زده شده است، در ویترین به نمایش گذاشته شده اند که نظر هر عابر پیاده ای را به خود جلب می کنند.

به نوشته قدسنا عابران در گفتگو با رسانه های اسراییلی گفته اند که ما ابتدا فکر می کردیم این زنان مانکن های چوبی هستند که برای نمایش لباس ها در ویترین قرار گرفته اند اما با جابجا شدن و پلک زدن آنها فهمیدیم که اینها انسان هستند. گفتیم شاید بجای مانکن های چوبی از این دختر خانم ها استفاده شده است.
پیگیر شدیم دیدیم خیر، این ها برای فروش در ویترین مغازه قرار گرفته اند. هاآرتض نوشت: بر روی اتیکت هر یک از زنان، سن، وزن، اندازه و کشور محل تولد آنها درج شده است.

تجاوز کودکان به یکدیگر در انگلستان

خانم “سيو برلویتز “، معاون کمیسیونر امور کودکان بریتانیا می گوید که “یک شهر یا روستا در خاک انگلیس پیدا نمی شود که در آن تجاوز به کودکان صورت نپذیرد و بعضا در مرکز لندن، دخترانی با سن ۱۱ سال برای مدت ۲ ساعت مورد تجاوز گروهی از پسران واقع می شوند.
در یکی از موارد پسران ۱۴ تا ۱۵ ساله از طریق سیستم پیام کوتاه بلک بری دختری بسیار جوان را به دام انداخته و برای چند روز وی را مورد آزار جنسی قرار می دهند. پسران مزبور با خبر دادن به دیگران، از آنها برای تجاوز به این دختر دعوت می کرده اند. متاسفانه چنین اموری کاملا عادی است”.
خانم برلویتز نگرانی خود را از تصاویر مستهجن اینترنتی که در اختيار نوجوانان انگلیسی قرار می گیرد ابراز داشته و بر این باور است که این تصاویر به فساد اخلاقی و تجاوز دامن زده اند. (منبع روزنامه dailytelegraph)

تجاوز گروهی به دختر 15 سال در برابر دیدگان 20 تماشاچی

روزنامه وطن امروز می نویسد: ۷ دانش آموز آمریکایی وقتی دختر نوجوان را پشت در بسته کلاس رقص مدرسه شان دیدند به وی حمله کردند و به طرز فجیعی وی را تحت تجاوز قرار دادند. این صحنه شیطانی در حالی رخ داد که ۲۰ زن و مرد تماشاچی آن بودند و هیچ اقدامی برای نجات دختر ۱۵ ساله که التماس می کرد و کمک می خواست انجام ندادند.

آمار تجاوز به زنان در آمریکا به نوشته cdc:

:Women

Nearly 1 in 5 women have experienced completed or attempted rape during their lifetime.
1 in 3 female rape victims experienced it for the first time between 11-17 years old.
1 in 8 female rape victims reported that it occurred before age 10.

ترجمه:
تحقیقات CDC نشان می دهد:

زنان:

تقریباً از هر 5 زن 1 نفر در طول زندگی خود تجاوز جنسی کامل یا اقدام به تجاوز جنسی را تجربه کرده است.

از هر 3 زن قربانی تجاوز، 1 نفر برای اولین بار بین 11 تا 17 سالگی آن را تجربه کرد.

از هر 8 زن قربانی تجاوز، 1 نفر گزارش کرده است که این تجاوز قبل از 10 سالگی اتفاق افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.