Get Adobe Flash player

بانک ایده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سکوی انتظار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
نام و نام خانوادگی   مهدیار
تصویرک  
 تماس    برای تماس با این بزرگوار لطفا زیر همین مطلب نظر بدهید
عنوان ایده   سکوی انتظار
    فضاسازی و نمایشگاه - نمایشگاه مناسبتی
شرح خلاصه ایده   استفاده از ظرفیت شارژ گوشی موبایل برای انتقال مطالب به مردم در مکانهای عمومی پرتردد
وضع موجود و معایب آن   در جامعه ای که مشغله های فراوان روزمره باعث فاصله گرفتن افراد از معنویت و معارف دینی شده است، تذکر و یادآوری برخی نکات کوتاه و موثر درست در حین همین رفت و آمدهای روزانه بسیار مفید و مثمر ثمر خواهد بود. بدیهی است که برای نیل به این منظور باید از ابزاری در همین بستر استفاده کرد.
امروزه اکثریت قاطع مردم از تلفن همراه استفاده میکنند. بنابراین نیازی که معمولا وجود دارد و بعضا بسیار فوری و مهم است، نیاز به شارژ کردن باتری تلفن در خارج از منزل است. مطمئنا افراد حاضرند که لحظاتی را منتظر شارژ شدن باتری تلفن همراه خود شوند. در همین زمان می توان به انتقال مفاهیم مورد نظر به آنها شد.
راهکارهای اجرایی   بستر مورد نیاز برای این طرح، ایجاد ایستگاههایی مخصوص شارژ موبایل است که دارای انواع شارژرهای مختلف باشد. این ایستگاهها می توانند به صورت سکوهایی برای نشستن باشند که سیم های شارژرها از درون همان سکو یا از دیواری مقابل آن خارج شده است. بهترین مکان برای تعبیه ی این سکوها مراکز خرید یزرگ است که همواره مردم در آنها زمان زیادی را به انتظار و گذران وقت می پردازند. البته ایستگاههای پرتردد اتوبوس شهری و مترو هم از نقاط کلیدی دیگری هستند. 
در این سکو دستگاه پخش بلوتوث تعبیه می شود تا افراد در حین شارژ موبایل خود، از بسته های فرهنگی دریافتی هم بهره مند شوند. از خدمات مفید دیگری که می توان ارائه داد، پخش کلیپ های صوتی و سخنرانی های کوتاه و گزیده است. در این فرض، مخاطب با همراه داشتن هندزفری می تواند از خروجی های صدای سکو هم استفاده کند و زمانی را که در انتظار شارژ موبایل خود نشسته است، نکاتی هم از معارف مهدوی دریافت کند.
این طرح از طرفی خدماتی به حساب می آید و از طرفی فرهنگیست لذا با هماهنگی سازمان انفورماتیک و سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری قابل اجراست. تازه بودن ایده می تواند باعث حمایت این سازمان و تامین بودجه ی آن شود. حتی برای توجیه بهتر طرح از زاویه ی دید تبلیغی شهرداری، می توان سکوها را مجهز به پنل های خورشیدی ساخت تا نمادی از استفاده از انرژی پاک هم باشد. در این صورت با شرکت برق هم می تون رایزنی کرد.
در بدترین حالت که تامین بودجه با مشکل مواجه شود، میتوان با نصب دستگاه من کارت، وجهی را درقبال خدمات دریافت کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی