Get Adobe Flash player

دسترسی سریع

آخرین دیدگاه ها

 • 02.01.1395 00:28
  تشکر ویژه از نگارنده مطلب اجرتان با ولی عصر(عج)

  ادامه مطلب ..و

   
 • 05.12.1394 05:50
  سلام خسته نباشید واقعا عالی بود زیباترین شعری بود که تا حالا گوش دادم در پناه امام زمان باشید ان شالله ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:47
  لبیک یا سیدنا...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:45
  شهیدان را شهیدان می شناسند...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:44
  زیبا بود

  ادامه مطلب ..و

   
 • 25.11.1394 20:52
  جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران - 1394 شما می توانید با ورود به لینک زیر، در صورت تمایل و رضایت از ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 07.11.1394 17:47
  سلام. وقتی روی صفحه اصلی بودم واقعا نیت کردم و به این صفخه اومدم. وقتی متن رو خوندم پشت مانیتور گریه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:58
  سلام نظرات رو میخواندم خیلی مشتاقم تا بتده هم در لیست ایمیل های شما قرار بگیرم با تشکر

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:50
  سلام مطالبتونعالیه اجرکم عندالله خیلی دوست دارم منم جزو کانون تونئ بشم منم از فارغالتحصیلان همین ...

  ادامه مطلب ..و

عضویت در خبرنامه

لطفا برای اطلاع از آخرین مطالب سایت ایمیل خودتان را وارد کنید.

مراقب باش فريب نخوری

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

مسجد امام رضا (ع) را شفاف مي‌بينم و فراواني جمعيتي كه جلوِ در ايستاده‌اند و شربت‌هاي زعفراني توي دست‌شان برق مي‌زند. از درِ خواهران وارد مسجد مي‌شوم. خانمی با لبخند سربندی به دستم می‌دهد و خوشامد می‌گوید. سربند زرد رنگ را که «یاعلی بن موسی الرضا» روی آن خودنمایی می‌کند بر پیشانی می‌بندم، لبخندی به آیینه تحویل می‌دهم و بعد به دیگر مهمانان «تجمع انقلابیون جوان با حضور علي‌رضا پناهيان» ملحق مي‌شوم. كمي آن‌طرف‌تر خانمی، برگه‌ای دستم می‌دهد که به رویش سرود دسته جمعی «هرگز نهراسیم از نامردمی دشمن/ آماده ایثاریم چون احمدی روشن....» تايپ شده و دیگری تراکتی را با لبخند تحویلم می‌دهد كه شبیه صفحه‌ي اول روزنامه است، با عنوان «دولت حرف»!

مراقب باش فريب نخوري

 

*

جمعیت را از نگاه می‌گذرانم؛ اکثرا دانشجواند اما از کودک شیرخواره تا خانم‌های میان‌سال هم در جلسه هستند. پلاكاردهاشان را بالا نگه داشته‌اند. مي‌خوانم: «خراسان یک کلام/ رئیسی والسلام» «شعار هرایرانی/ خداحافظ روحانی».

مسئول سازمان بسیج دانشجویی از وضع موجود می‌گوید و همين كه حرف‌هايش تمام می‌شود کسی از بین جمعیت فریاد می‌زند: من رای نمی‌دهم! و با اعتراض عده‌ای مواجه می‌شود؛ بعد دو نفر با شعار «آزادی بیان» صدایش را در نطفه خفه می‌کنند و خنده‌ی معناداری بر چهره حضار می‌نشیند و این نمایش كه تداعی‌گر آزادی بیان! است.

 

 *

 

مداح مدیحه سرایی می‌کند؛ و جمعیت یک صدا نوای «یا اباصالح گل  نرگس... یابن الزهرا بیا...» را سر مي‌دهند. نوبت مجري مي‌شود: پرچم ایران مَثل عَلَم است؛ عزت این پرچم عزت ماست... پرچم توي دست‌هايش اوج می‌گیرد. چند دقيقه بعد استاد پناهیان وارد می‌شود، شور بالا می‌گیرد و جمعیت یک صدا می‌گویند: «صل علی محمد یاور رهبر آمد...»

 

سخنرانی كه شروع می‌شود، سکوت در جلسه غوغا مي‌كند.

 

... حضرت امیر (ع) به ابوموسی اشعری، - نماینده مذاکره‌کننده‌شان با معاویه-  نامه نوشتند که کسی که عقل و تجربه را زبر پا بگذارد، شقی است و مراقب باش فریب نخوری و بدان با چه عمر و عاص‌هایی مواجهی. باید طوری رفتار کنید و انقلاب را تفسیر نمایید که حتی پیروان ادیان دیگر و افراد ضد انقلاب هم به سوءتفاهم و اشتباه‌شان پی ببرند؛ متأسفانه ما در بیان ملموس و قشنگ مفاهیم موفق نبوده‌ایم. انقلابی‌گری یعنی مدیریتی کارآمد که از حداقل امکانات استفاده حداکثری ببرد؛ هم‌چنین نباید اشرافی‌گری رواج پیدا کند و به مسئولان بیش از آنچه که باید حقوق داده نشود تا افراد کارآمد سرکار آیند... رسیدگی به محرومان، شرط توسعه پایدار است و در فضای انتخاباتی باید انقلابی‌گری توضیح داده شود. فضای انتخابات می‌تواند فضای مفیدی برای تبیین مفاهیم انقلابی و ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی باشد. کسی که کاندید می‌شود باید دارای توانمندی، برنامه، عزم و سعه‌ي صدر باشد. این در حالی است که عده‌ای انقلابی بودن را به احساسی بودن ترجمه کرده‌اند. مدیر انقلابی از حداقل امکانات، استفاده حداکثری می‌کند، کم خرج و پرکار است و بر اساس آمار و برنامه‌ریزی هزینه می‌کند. در دوران صدر اسلام هم اگر کسی می‌خواست در جنگ شرکت کند، تهیه اسب و شمشیر بر عهده خودش بود و برخی که توان تهیه آن را نداشتند نزد پیامبر(ص) ابراز ناراحتی می‌کردند، ما هم در دوران دفاع مقدس اگر می‌خواستیم به دنبال امکانات باشیم، الان در این امنیت نبودیم. آمریکا برای از بین بردن انقلابیون یمن و حمله به جنوب لبنان و غزه، بسیار هزینه کرد اما ضربه خورد در حالی که ما با کمترین  هزینه جواب گرفتیم، چون مدیریت انقلابی داشتیم... جوانان انقلابی فضای انتخابات را آرام نگه دارند. فضای انتخاباتی باید محیط مناسب گفتگوی منطقی و افزایش شعار انقلابی باشد اما عده‌ای می‌خواهند آن را متشنج کنند، در این بین وظیفه جوان انقلابی این است که این فضا را آرام نگه دارد. به تعبیر امام امت، انتخابات امتحان است و در فضای امتحان کسی شلوغ نمی‌کند و همه باید آرام باشند.

 

... لحظات از هم سبقت می‌گیرند، سخنرانی تمام مي‌شود و با فریاد «دولت آمریکایی، نمی‌خوایم نمی‌خوایم...» جلسه به نواي اذان مغرب وصل می‌شود.

 

به قلم فاطمه حکم آبادی 23 اردیبهشت 96

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی