Get Adobe Flash player

دسترسی سریع

آخرین دیدگاه ها

 • 02.01.1395 00:28
  تشکر ویژه از نگارنده مطلب اجرتان با ولی عصر(عج)

  ادامه مطلب ..و

   
 • 05.12.1394 05:50
  سلام خسته نباشید واقعا عالی بود زیباترین شعری بود که تا حالا گوش دادم در پناه امام زمان باشید ان شالله ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:47
  لبیک یا سیدنا...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:45
  شهیدان را شهیدان می شناسند...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:44
  زیبا بود

  ادامه مطلب ..و

   
 • 25.11.1394 20:52
  جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران - 1394 شما می توانید با ورود به لینک زیر، در صورت تمایل و رضایت از ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 07.11.1394 17:47
  سلام. وقتی روی صفحه اصلی بودم واقعا نیت کردم و به این صفخه اومدم. وقتی متن رو خوندم پشت مانیتور گریه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:58
  سلام نظرات رو میخواندم خیلی مشتاقم تا بتده هم در لیست ایمیل های شما قرار بگیرم با تشکر

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:50
  سلام مطالبتونعالیه اجرکم عندالله خیلی دوست دارم منم جزو کانون تونئ بشم منم از فارغالتحصیلان همین ...

  ادامه مطلب ..و

عضویت در خبرنامه

لطفا برای اطلاع از آخرین مطالب سایت ایمیل خودتان را وارد کنید.

چالش‌های فراروی مومنان در عصر غیبت

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
مؤمنان و شیعیان در آخرالزّمان با خطرها و چالش‌های عمیقی رو به رو هستند و می‌بایست پیش از پایان یافتن وقت و فرارسیدن فصل ظهور، متوجّه آن باشند تا بتوانند به فضل خداوند از آنها به سلامت عبور کنند.
در ادامه برخی از این چالش‌ها و خطرات را با استفاده از سخنان اسماعیل شفیعی سروستانی، در نشست 97 موعود برمی‌شمریم. لازم به ذکر است که این عناوین بیش از مواردی است که در ادامه می‌آید...


1. غفلت از آخرالزّمان، امام عصر(عج) و فقدان آمادگی در شرایط سخت آخرالزمانی
چالشی سخت‌تر از غفلت از آخرالزّمان و شناخت روایات و نشانه‌های ظهور کبرای امام عصر(عج) وجود ندارد. در اثر این غفلت، خسارات بسیاری به بار می‌آید؛
در صورتی که منتظران حضرت مهدی(عج) از روایات اخرالزّمانی غافل شوند، در تصمیم‌گیری‌های خود به اشتباهات زیادی می‌افتند و حتّی ممکن است از مأموریت اصلی خودشان، یعنی زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) و یاری دادن ایشان برای برپای حکومت حق، جا بمانند.

2. فرقه‌ها و فرقه‌سازی‌ها
دومین چالش فراروی مؤمنان و شیعیان در ظهور و بروز فتنه‌های آخرالزّمانی در «فرقه‌ها» تجلّی می‌یابد. امروزه بیش از 4000 فرقه‌ی شبه‌مذهبی در جهان وجود دارد، که تنها 700 مورد از آن در ایران موجود است. فرقه‌ها سبب نفوذ دشمنان در صفوف مؤمنان می‌شوند و آنها را از بین می‌برند یا آنها را غارت می‌کنند تا بر مقدّرات آنان چیره شوند.
کارکرد دیگر فرقه‌ها، افزودن شبهات در ذهن مؤمنان است؛ تا جایی که تنها در حوزه‌ی امامت و مهدویت 5000 شبهه وجود دارد و درباره‌ی شیعیان و تفکّر شیعی، گروه‌های وهّابی حدود 10 هزار شبهه در میان مسلمانان ایجاد کرده‌اند. بدین ترتیب می‌توان گفت: در دوران پیش از ظهور، جمعیت بسیار زیادی از مردم در قتلگاه تردید و ارتداد از بین می‌روند.

3. بیورتروریسم
بیوتروریسم نوعی شیوه‌ی ترور است که در آن مردم با موادّ غذایی و دارویی آلوده به قتل می‌رسند. ویروس‌های مرگباری مثل ابولا، امروزه جان بسیاری از شیعیان را گرفته و بیماری های ناشناخته‌ی دیگر نیز به همین ترتیب مؤمنان را در دام هلاکت می‌اندازد.

4. خطرات محیط زیست
روایات ائمّه(ع) درباره‌ی قحطی، خشکسالی و گرسنگی، هشداری جدّی برای مؤمنان است. خطر محیط زیست، آسیب‌پذیرترین چالش فراروی مؤمنان است؛ از آنجایی که هوا، غذا و سلامتی مردم و امنیت جسمی و جانی آنان را به خطر جدّی می‌اندازد.

5. حرام‌خواری
حرام‌خواری چالش دیگری در جامعه مومنان است که در نهایت، سبب ایستادن مردم در برابر مظهر حقّ و عدالت، حضرت صاحب الامر(عج) می‌گردد؛ چنان‌که در روایات درباره‌ی صف‌کشیدن 30هزار نفر از حرام‌خواران در برابر امام حسین(ع) آمده است و امام به ایشان فرمودند: «گوش به سخن من نمي‌دهيد؛ زيرا شكم‏هاى شما از حرام پر شده است.»

6. فسق و فجور فراگیر
وقتی در جامعه‌ای فسق و فجور فراگیر می‌شود، این جامعه به سمت نابودی می‌رود. البتّه در چنین وضعیتی این جسم‌های مردم نیست که بی‌جان می‌گردد؛ بلکه جان و روح مردم است که چنان آلوده می‌شود که دیگر امیدی به بازگشتشان نمی‌توان داشت.

7. رواج بدعت در دین
در روایات آمده است که وقتی حضرت مهدی(عج) ظهور کند، مردم می‌گویند که گویی دین جدیدی آورده است؟ آیا امام دین جدیدی می‌آورد؟ نخیر! امام زمان(عج) همان دین و شریعت و مکتب عالی رسول ختمی مرتبت محمّد بن عبدالله(ص) را می‌آورد؛ امّا در زمان ظهور حضرت، بدعت‌ها، بلایی به سر دین مردم نازل کرده که مردم گمان می‌کنند که حضرت مهدی(عج)، دین جدیدی آورده‌اند.
بنابراین لازم است که شیعیان و دوستداران حضرت مهدی(عج) با مطالعه‌ی دقیق منابع دینی، دستورات الهی را به خوبی بشناسند تا حق و باطل را از هم تشخیص دهند.

با استفاده از سخنرانی استاد اسماعیل شفیعی سروستانی در نشست 97 فرهنگ مهدوی با عنوان «چالش‌های فراروی مؤمنان در عصر معاصر»؛ با تلخیص.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی