Get Adobe Flash player

دسترسی سریع

آخرین دیدگاه ها

 • 02.01.1395 00:28
  تشکر ویژه از نگارنده مطلب اجرتان با ولی عصر(عج)

  ادامه مطلب ..و

   
 • 05.12.1394 05:50
  سلام خسته نباشید واقعا عالی بود زیباترین شعری بود که تا حالا گوش دادم در پناه امام زمان باشید ان شالله ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:47
  لبیک یا سیدنا...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:45
  شهیدان را شهیدان می شناسند...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:44
  زیبا بود

  ادامه مطلب ..و

   
 • 25.11.1394 20:52
  جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران - 1394 شما می توانید با ورود به لینک زیر، در صورت تمایل و رضایت از ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 07.11.1394 17:47
  سلام. وقتی روی صفحه اصلی بودم واقعا نیت کردم و به این صفخه اومدم. وقتی متن رو خوندم پشت مانیتور گریه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:58
  سلام نظرات رو میخواندم خیلی مشتاقم تا بتده هم در لیست ایمیل های شما قرار بگیرم با تشکر

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:50
  سلام مطالبتونعالیه اجرکم عندالله خیلی دوست دارم منم جزو کانون تونئ بشم منم از فارغالتحصیلان همین ...

  ادامه مطلب ..و

عضویت در خبرنامه

لطفا برای اطلاع از آخرین مطالب سایت ایمیل خودتان را وارد کنید.

او تاريخ را شست‌وشو خواهد داد.

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

نشریه/ مهدي (عج) وقتي خواهد آمد كه جهان به واقع منتظر او و منتظر عدالت باشد و قدر عدالت را بداند و حاضر به پرداختن بهاي آن باشد. وقتي مي‌آيد كه صداي او را بشنوند و بشناساند و به احترام او برخيزند.

 

 

او تاريخ را شست‌وشو خواهد داد.

 

      جامعه‌ي مهدوي «ناكجاآباد» نيست

 

در روايات اجمالا توضيح داده‌اند كه در حكومت مهدي(عج) چه جامعه‌اي ساخته خواهد شد. جامعه‌اي كه در روايات داريم جامعه‌اي است كه مردم از كول يكديگر بالا نمي‌روند و يكديگر را له نمي‌كنند، از يكديگر سود نمي‌خواهند و به يكديگر خدمت مي‌رسانند. جامعه‌ي مهدوي «ناكجاآباد» نيست، «همه‌جاآباد» است. يك جزيره‌ي دور افتاده محصور در خود، شهركي پشت ابرها و در ذهن شاعران نيست. با مصالح واقعي و در همين دنياي واقعي ساخته خواهد شد. در جامعه‌اي كه او خواهد بود كينه و كينه‌توزي قاچاق خواهد بود، زيرا ايشان عوامل كينه‌توزي يعني ظلم و جهل را برخواهد انداخت و رسم برادري و دولت عاشقي را برقرار خواهد كرد. برادري در همه‌ي ابعاد زندگي تثبيت مي‌شود و ديگر جيب من و تو ندارد.

  

     ته تاريخ هواي تازه و باد صبا مي‌وزد

 

عقيده به مهدويت برخلاف آن‌چه محافظه‌كاران و ليبرال‌ها در دنيا مي‌گويند جهان را نمي‌بندد و اتفاقا معناي مهدويت اين است كه آينده باز است و اين وضعيتي كه در جهان و برجهان حاكم است آخر خط نيست و دنيا بن‌بست نيست. اعتقاد به مهدي(عج) يعني كه ته تاريخ هواي تازه و باد صبا مي‌وزد و اين خبر بدي براي مستكبران عالم است. يك اصلي وجود دارد كه اين‌ها همه خواسته‌اند بدل او باشند ولي آن اصل واقعيت دارد و او خواهد آمد و روياي بردگان نيست كه در زنجير آرزو كنند منجي برسد. اين منجي واقعا هست و واقعا خواهد رسيد.

 

      انتظار مهدي (عج) وادادگي نيست

 

روايتي از پيامبر(ص) است كه مي‌فرمايد: «اگر منتظر او هستيد با دوستان او (يعني عدالت‌خواهان) دوست و با دشمنان او دشمن باشيد.» يعني موضع بگيريد و در همان راه مجاهدت كنيد و بي‌طرف و بي‌تفاوت نباشيد. چون اگر مهدي(عج) بيايد بي‌طرف نيست. نکته‌ی مهمی که وجود دارد این است که انتظار مهدی(عج)، یک انتظار مثبت و فعال است و نه انتظار منفی و انفعالی به معنی وادادگی، بنابراین انتظار مهدی(عج) هیچ منافاتی با مهندسی اجتماعی و اصلاحی ندارد.

 

       تكليف ما چيست؟

 

به امام صادق(ع) عرض مي‌كنند در عصر غيبت چه كنيم و تكليف ما چيست؟ امام (ع) مي‌گويند: «با دو دست به معيارهاي دين بچسبيد و رها نكنيد، تقوي بورزيد. خط دوستي‌ها و دشمني‌هاي مكتبي را حفظ كنيد. دوستي‌ها و دشمني‌ها به خاطر دنيا و منافعتان نباشد.»

 

      پس اين‌ مدرنيته آخر خط نيست؟!

 

اين جهاني شدن برخلاف جهاني شدن از نوع آمريكايي و غربي است، چون جهاني شدن غربي معني‌اش آن است كه همه‌ي جهان در خدمت غرب باشد. معني‌اش اين است كه آن‌ها پلو بخورند و بقيه‌ي بشريت كودكان افغانستان، سودان، كودكان آمريكاي لاتين و آفريقا نان خشك بخورند.

کسانی هستند که می‌خواهند کلاه از سر ملت‌های عدالت خواه بردارند، که چون قبلا روی عدالت را ندیدند بهتر است در آینده هم نبینند و بهتر است که منتظر آن ننشینند و از آینده مأیوس باشند، چون اگر آن‌ها مأیوس باشند بهترین فرصت برای خدایان ریز و درشتی است که امروز بر دنیا بي‌خیال، حکومت می‌کنند.

هدف عمده نظام لیبرال سرمایه‌‌داری که می‌گوید ما با "مدینه فاضله" سازی مخالفیم و با هر نوع اصول‌گرایی، حتی غیر دینی آن مبارزه می‌کند، این است که در افکار عمومی بشر، به خصوص در دانشگاه‌های شرقی و اسلامی، در ذهن دانشجو و سپس در ذهن مردم، حالت تردید در وضع موجود و حالت متوقع و منتظره، پیش نیاید که عجب، پس این مدرنیته آخر خط نیست؟ و باید منتظر بود؟ آن‌ها می‌خواهند بگویند که هیچ چیزی دیگر فراتر از این وضع موجود جهان نیست و آن چه هست، عین علم و عقلانیت و آخر خط و پایان تاریخ است...

مهدی خواهد آمد و ملاک و محور عقلانیت را اصلاح خواهد کرد و عقلانیت راستین را بر عقلانیت شیطانی- که عین نفسانیت است- حاکم خواهد کرد. عقلانیتی که امام مهدی(عج) می‌آورد این است که انسان با انسان، مساوی است و همه انسان‌ها به یک اندازه محترم‌اند.

 

برش‌هايي از كتاب مهدي(عج)؛ ده انقلاب در يك انقلاب، حسن رحيم‌پور ازغدي

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر