Get Adobe Flash player

دسترسی سریع

آخرین دیدگاه ها

 • 02.01.1395 00:28
  تشکر ویژه از نگارنده مطلب اجرتان با ولی عصر(عج)

  ادامه مطلب ..و

   
 • 05.12.1394 05:50
  سلام خسته نباشید واقعا عالی بود زیباترین شعری بود که تا حالا گوش دادم در پناه امام زمان باشید ان شالله ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:47
  لبیک یا سیدنا...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:45
  شهیدان را شهیدان می شناسند...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:44
  زیبا بود

  ادامه مطلب ..و

   
 • 25.11.1394 20:52
  جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران - 1394 شما می توانید با ورود به لینک زیر، در صورت تمایل و رضایت از ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 07.11.1394 17:47
  سلام. وقتی روی صفحه اصلی بودم واقعا نیت کردم و به این صفخه اومدم. وقتی متن رو خوندم پشت مانیتور گریه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:58
  سلام نظرات رو میخواندم خیلی مشتاقم تا بتده هم در لیست ایمیل های شما قرار بگیرم با تشکر

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:50
  سلام مطالبتونعالیه اجرکم عندالله خیلی دوست دارم منم جزو کانون تونئ بشم منم از فارغالتحصیلان همین ...

  ادامه مطلب ..و

عضویت در خبرنامه

لطفا برای اطلاع از آخرین مطالب سایت ایمیل خودتان را وارد کنید.

گزارش دانشکده جنگ ارتش آمریکا: مهدی و تهدید هسته ای ایران!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

شاید شما نیز از کسانی باشید که از زبان کارشناسان و مطلعین شنیده باشید سیاستمداران و صاحب نظران کشورهای غربی بر موضوع مهدویت حساسیت بالایی داشته و پژوهشهای مفصلی صورت داده اند. آنچنان که مشهود است (و البته طبیعی نیز هست!) آثار این پژوهشها –به جز در موارد نادر- جایی منتشر نشده و به همین دلیل برخی اساساً به توجه غرب به مهدویت با نظر تردید نگریسته اند و آنرا از مقوله توهم توطئه دانسته اند!

 

گرچه نوشته های مکرر این وبلاگ سعی نموده تا حدودی این مساله را اثبات نماید، ولی اخیرا توجه ما به گزارشی خاص معطوف شد که به چند دلیل حائز اهمیت بود و بر اعتقاد مذکور صحه می گذاشت. گزارشی از افسران ارشد دانشکده جنگ ارتش ایالات متحده با عنوان "مهدی و تهدید هسته ای ایران".

 

دانشکده جنگ ارتش ایالات متحده (U.S. Army War College با عبارت اختصاری USAWC) دانشگاهی نظامی است که در ایالت پنسیلوانیای آمریکا واقع شده و برای تحصیلات تکمیلی به افسران نظامی و غیرنظامی جهت آماده سازی ماموریتهای مختلف همچون مدیریت و مسئولیتهای ارشد آموزش می دهد. این دانشکده که بالغ بر 800 دانشجو دارد، هرساله از میان رده های نظامی سرهنگ و سرهنگ دوم ارتش دانشجو می پذیرد و برای مسئولیتهای بالای ارتش آمریکا به تربیت نیرو می پردازد.[1]

 

گزارش "مهدی و تهدید هسته ای ایران" را سرهنگ دوم کورت کرایتزر (Kurt Crytzer)[2] به عنوان پروژه تحقیقات استراتژیک دانشکده جنگ نگاشته است. تاریخ تهیه این گزارش مطابق با شناسنامه آن 30 مارس 2007 بوده و اجازه داده شده انتشار عمومی پیدا کند.

 

در چکیده این گزارش چنین آمده است:

 آیا دولت ایران در تلاش است تا شرایط بازگشت امام دوازدهم را–چنانکه شیعه اعتقاد دارد- فراهم نماید؟ اگر چنین است با این اقدامات چه تهدیداتی متوجه غرب می شود و چگونه غرب می تواند با آنها مقابله کند؟

 

در چند سال گذشته بسیاری کشورهای جهان تلاش می کنند تا دریابند در ایران چه می گذرد. روشن است که حکومت دینی ایران در تلاش است تا نفوذ هرچه بیشتری در خاورمیانه و بخشهای دیگر جهان پیدا کند. ایرانیها فشارهای بین المللی در مورد برنامه هسته ای خود را مخفیانه و آشکارا با پشتوانه گروههای افراطی شیعی رد می کنند و انتقادات بین المللی را با افزایش روزافزون اعتماد به نفس خود پاسخ می گویند. حال که این تلاشها ادامه دارد باید پرسید که هدف نهایی از این استراتژی ایران چیست؟ در این مقاله به این ادعا پرداخته می شود که هدف نهایی اقدامات ایران ممکن است مهیا کردن صحنه برای حضور "مهدی" (یا امام دوازدهم) مطابق با اعتقادات شیعه باشد. نویسنده در این پژوهش به ماهیت این تهدید می پردازد و در این راستا اعتقاد شیعه با بازگشت امام را شرح داده و انگیزه های استراتژیک ایران در پیشبرد برنامه هسته ای خود را می شمارد و در مورد آنچه ممکن است برای مقابله با این اقدامات از جانب غرب صورت گیرد، به بحث می نشیند.

ایران هسته ای

در بسیاری صفحاتی که بنگاههای اطلاع رسانی غربی به برنامه هسته ای ایران پرداخته اند، تصاویری مانند عکس بالا دیده می شود:

 "حالا فقط شما تصور کنید که کلاهک هسته ای بر سر این موشک قرار گیرد!"

 

در این گزارش 25 صفحه ای چند نکته قابل توجه و تأمل است:

 1-    ارجاعات بسیاری که در لابلای منابع این نوشته به گزارشات دیگر صورت گرفته است. جالب اینکه بسیاری از منابع نیز گزارشات ارتش و دولت آمریکا هستند!

 2-    تشریح نسبتا دقیق روایت شیعی نسبت به حضرت مهدی علیه السلام با ذکر جزئیاتی همچون نسب امام، ولادت، غیبت صغری و کبری، انتظار و ظهور.

 3-    تبیین جایگاهها و مسئولیتها در کشور همچون رهبری، ریاست جمهوری، مجلس و نیز شورای نگهبان

 4-    پررنگ نشان دادن شعار ایران در محو رژیم اسرائیل

5-    چند جمله قابل تامل در این گزارش:

 

فعالیتهای هسته ای ایران پس از زمانی اوج گرفت که ایران توانست موشکهایی با برد بالا که توانایی حمل بمب هسته ای را داشتند فراهم کند. {P7}

رییس جمهور {سابق} ایران علنا گفته است: با یاری خداوند جهان روزهایی را بدون حضور آمریکا واسرائیل خواهید دید. {P8}

نکته نگران کننده تر، پتانسیل برقراری یک "ازدواج مصلحتی" بین ایران و یک سازمان تروریستی همچون القاعده است. {P11}

اعتقاد به امام دوازدهم، عقیده ای قدرتمند در میان معتقدان شیعی است و به همین دلیل این باور توسط مقامات دولت ایران برای بدست آوردن حمایت توده های شیعه –چه در داخل و چه در خارج- مورد استفاده قرار می گیرد. {P13}

 

نکته جالب در این گزارش آن است که علی رغم اینکه نویسنده در چند جای گزارش اذعان می کند که "هیچیک از شواهد این امر را پشتیبانی نمی کند که دولت ایران در راستای آماده سازی صحنه برای بازگشت مهدی، خود را به مخاطره بیندازد" و یا اینکه "اگرچه برخی شیعیان خواهان به کارگیری این اعتقاد برای توجیه خشونت هستند، اما ملت ایران با آشکارسازی خشونتهای هسته ای جهت حمله آشکار به آمریکا و متحدانش موافق نیست"{P13}، در عین حال جمله انتهایی گزارش نتیجه گیری مدنظر نویسنده آنرا آشکار می کند: "بدون روشهای مؤثر برای مقابله با ایران کنونی، جهان با خطر هسته ای و تهدید فزاینده گسترش سلاح های هسته ای مواجه خواهد شد و امکان بروز فاجعه آخرالزمانی وجود دارد چه با وجود و تأثیرگذاری مهدی و چه بدون آن" {P17}

تهیه و پژوهش: زهیر دهقانی آرانی


متن گزارش فوق در آدرس زیر موجود است:

 www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?AD=ada467203

 [1] - http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Army_War_College

 [2] - نگارنده تحقیق کاملی در مورد نویسنده ننموده ولی با توجه به تحقیقات اجمالی صورت گرفته احتمال دارد کورت کرایتزر یکی از درجه داران کنونی ارتش آمریکا (با درجه سرهنگی/کلنل) باشد که در پایگاههای آمریکا در کشورهای آفریقایی فعالیت دارد. برای اطلاعات بیشتر ر ک:

 http://www.defense.gov/photoessays/photoessayss.aspx?id=1664

 http://news4themasses.wordpress.com/2013/02/02/africa/

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی