Get Adobe Flash player

دسترسی سریع

آخرین دیدگاه ها

 • 02.01.1395 00:28
  تشکر ویژه از نگارنده مطلب اجرتان با ولی عصر(عج)

  ادامه مطلب ..و

   
 • 05.12.1394 05:50
  سلام خسته نباشید واقعا عالی بود زیباترین شعری بود که تا حالا گوش دادم در پناه امام زمان باشید ان شالله ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:47
  لبیک یا سیدنا...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:45
  شهیدان را شهیدان می شناسند...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 29.11.1394 06:44
  زیبا بود

  ادامه مطلب ..و

   
 • 25.11.1394 20:52
  جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران - 1394 شما می توانید با ورود به لینک زیر، در صورت تمایل و رضایت از ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 07.11.1394 17:47
  سلام. وقتی روی صفحه اصلی بودم واقعا نیت کردم و به این صفخه اومدم. وقتی متن رو خوندم پشت مانیتور گریه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:58
  سلام نظرات رو میخواندم خیلی مشتاقم تا بتده هم در لیست ایمیل های شما قرار بگیرم با تشکر

  ادامه مطلب ..و

   
 • 06.11.1394 19:50
  سلام مطالبتونعالیه اجرکم عندالله خیلی دوست دارم منم جزو کانون تونئ بشم منم از فارغالتحصیلان همین ...

  ادامه مطلب ..و

عضویت در خبرنامه

لطفا برای اطلاع از آخرین مطالب سایت ایمیل خودتان را وارد کنید.

بازدید مجازی از نمایشگاه «آغاز شیرین ترین پایان» کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد

امتیاز کاربران

بازدید مجازی از نمایشگاه «آغاز شیرین ترین پایان» کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهدبازدید مجازی/ ایام مبارک ماه رجب و مناسبت یک سالگی سایت کانون مهدویت بهانه ای شد تا امکان بازدید مجازی از یک نمایشگاه پر و پیمان مهدوی را برای دوستان (چه آنانی که همین جایند و می شناسیمشان و چه آنها که کیلومترها دورند از ما) فراهم کنیم. تمام کسانی که از نمایشگاه مهدوی «آغاز شیرین ترین پایان» که دی ماه سال گذشته در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، بازدید کرده بودند حالا می توانند دوباره قدم زدن در راهروهایی که بچه های کانون،با عنایت الهی و توجه خاص حضرت(عج)، روزان و شبان، مخلصانه برای برپاکردنش زحمت کشیدند را تجربه کنند.

بازدید مجازی از نمایشگاه «آغاز شیرین ترین پایان» کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد

ادامه مطلب...

چیزی اینجا جا نگذاشتید؟

امتیاز کاربران

دنبالتان می‌دوم. صدایتان می‌کنم: «آی آقا چیزی اینجا جا نگذاشتید؟ »

بچه‌ها، یک چیزی انگار جامانده اینجا! مربوط به وسایل نمایشگاه نیست. جنس اش فرق می‌کند با همه وسایلی که در اینجا داشتیم.

خیلی وقت پیش نبود که ما چند نفر دلمان گرفت از دوری خورشید. همان خورشیدی که سال‌ها برای مان دل‌تنگی می‌کرد. دور هم جمع شدیم، به بهانه آنکه برای طلوع اش ابرها را کنار بزنیم. می‌دانستیم؛ کوچکیم، کوتاهیم و ما کجا و خورشید کجا؟ همه این‌ها را از همان روز اول که دور هم جمع شدیم، خوب می‌دانستیم. اما نترسیدیم از زمین خوردن و ترک برداشتن! ایستادیم با آنکه می‌دانستیم، برای بالا رفتن حتی نردبان هم نداریم! گاهی مجبور بودیم از داربست‌ها بالا برویم. گاهی هم نردبان بسازیم. نردبانی که گاهی از جنس قلم بود و گاه از جنس اشک.

می‌دانستیم که ما کجا و عظمت خورشید کجا!؟ دور هم جمع شدیم تا رویای مشترکی را از شوق روزهای آفتابی نقش بزنیم؛ و اسمش را گذاشتیم نمایشگاه. خیلی‌ها آمدند و تابلوی کوچک و ناقصمان را دیدند و با قطره اشکی، سوز دلی، بر نقش‌های غربت آن رنگ دل‌تنگی زدند. یک پاکت بزرگ پر از تکه های رنگی دل جمع شد. تکه‌هایی که صدای تیک تاک همه آن‌ها با عشق به شما تنظیم شده بود.

امروز دیگر نمایشگاهی نیست که برویم در آن نظاره گر دل‌هایی که به یادتان ترک برداشته، باشیم. باید از نو کتاب‌ها را باز کنیم و پر رنگ‌تر از قبل به، بازگشت به روزهای پر شور دانشجویی بیاندیشیم.

زندگی همان زندگی ست. کتاب‌ها همان کتاب‌هاست، اما ما دیگر آن آدم‌های سابق نیستیم. هوایی شده‌ایم. هوای دلمان در تمام شهر پیچیده. شاهدش آسمان برفی این روزهاست. این روزهای پر از سوز سرما. اما از حق نگذریم! هوای برفی هم برای خودش عالمی دارد.

آسمان سپید پوشیده. زمین و درختان سپید پوش شده‌اند، خانه‌ها، دیوارها، سقف‌ها، همه جا، همه چیز انگار از شوق طواف در حرم کوی شما احرام پوشیده. دل ما هم به شوق حضورتان احرام بسته، درست مثل هوای برفی این روزها.

باورش برای من که سخت نیست. سخت نیست باور حضور کعبه وجودتان در میان دل‌های ما.

و آسمان این روزها برای همه چیز و همه کس. همه آن‌هایی که عطر وجودتان دلشان را لطیف کرده از دیوارها و سنگ وبا و سقف‌ها گرفته تا دل‌های تار غبار گرفته ما، برای همه لباس احرام دوخته.

مولای من و ظهور یعنی همین...

یعنی اینکه روزی، ساعتی، لحظه ای، همه هستی، همه آدم‌های روی زمین تصمیم بگیرند؛ دور تو بگردند. محبوب دل‌ها، کعبه ما، بگو آخر کجایی این روزها؟ این روزها که پر از دلتنگیست. این روزها که ما را با نام و یادت عادت دادی. حالا چه طور همه چیز را بگذاریم و بگذریم؟

چه طور دوریت را پس از این جرعه حضوری که به ما چشاندی طاقت بیاوریم؟ درست مثل حاجی از حج برگشته دلمان برای همه آن صفا و محبتی که از عطر حضورتان به ما چشاندید تنگ شده.

به فضای شهر به زندگی و حتی به کتاب‌هایمان دیگر مثل قبل دل نمی‌دهیم. رسم انتظار به ما نشان دادی. افسوس که چیزی نیاموختیم.

تنها فهمیدیم که باید همه صفحه های دل‌تنگی مان را پیکانی کنیم به سوی شما. درس خواندمان به نیت شما باشد. زندگی‌مان، خواب و بیداری مان اشک‌ها و لبخندهایمان.

دیگر، همه چیزمان معنی گرفته؛ باور داریم که سفره عشق چیدی برایمان. باور داریم که انتخابمان کردی، چند روزی خادمت باشیم، غلط‌های دیکته ناخوانایمان را از نظرها پوشاندی و تابلو کوچکمان را به یمن حضورت- حضوری که باور داریم همیشگی بود و هست- زیبا جلوه دادی. بساطمان را که برمی چیدیم چیزی پیدا کردیم که مال ما نبود. از جنس اسباب و اساس ما نبود! قبلاً چنین چیزی اینجا نبود. هرکسی را صدا زدیم :آی آقا چیزی اینجا جا نگذاشتید؟

جوابی اما، نبود! چیزی از جنس بی قراری و التهاب پیدا کرده‌ایم که، مال ما نبود. بساطمان را که برمی چیدیم دل‌هایمان پر از بغض و بهانه بود. آری بهانه خودت را اینجا، درست همین جا، در دل‌هایمان جا گذاشتی...

یک چشم بر هم زدن (ویژه اختتامیه نمایشگاه)

امتیاز کاربران

ما آمدیم، آمدیم تا قصه‌ی خودمان را روایت کنیم، آمدیم عطر دل‌تنگی بپاشیم بر پیکر دانشگاهمان.

آمدیم تا در کنار شما بلند بلند فکر کنیم، خویش را به دار بیاویزیم شاید که بمیریم و زنده شویم و آنگاه زندگی کنیم، ما آمدیم شعری نو بسراییم از نوع سپید.

آمدیم شاه بیت غربت و غفلت را جور دیگر بخوانیم. ما آمدیم تنها و تنها برای یک یادآوری شیرین.

و حال بانگ رفتن به صدا در آمده ...

یک چشم بر هم زدن

ادامه مطلب...

حجت الاسلام کفیل و استاد رائفی پور از نمایشگاه بازدید کردند+تصاویر

امتیاز کاربران

چند تن از اساتید و متخصصین حوزه مهدویت از نمایشگاه «آغاز شیرین ترین پایان» دیدن کردند. حجت السلام و المسلمین کفیل، مسئول مركز تخصصی نماز و استاد علی اکبر رائفی پور پژوهشگر حوزه مهدویت و آخرالزمان و مدیر موسسه مصاف در بازدید از نمایشگاه تخصصی کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد با موضوعات و مباحث مطرح شده در نمایشگاه آشنا شدند و از تمامی بخشهای نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

استاد علی اکبر رائفی پور پژوهشگر حوزه مهدویت و آخرالزمان و مدیر موسسه مصاف در بازدید از نمایشگاه تخصصی کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد

ادامه مطلب...

جمعی از مسئولان فرهنگی استان و دانشگاه از نمایشگاه مهدویت بازدید کردند+تصاویر

امتیاز کاربران

آغاز شیرینترین پایانخبر/ در آخرین روزهای نمایشگاه «آغاز شیرین ترین پایان» چند تن از مسئولین فرهنگی استان و دانشگاه، از نمایشگاه بازدید کردند.

آقای سیدجواد رفائی رئیس حوزه هنری خراسان رضوی ، حجت الاسلام محمد مهدی صالحی مسئول محترم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد و جناب آقای سید حسین سید موسوی مدیر روابط عمومی دانشگاه فردوسی در بازدیدهای جداگانه از نمایشگاه دیدن کردند.

 

حجت الاسلام محمد مهدی صالحی مسئول محترم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد

ادامه مطلب...

گزارش تصويري نمايشگاه«آغاز شيرين ترين پايان»(بخش دوم)

امتیاز کاربران

آغاز شيرينترين پايانگزارش تصويري نمايشگاه/ نمايشگاه آغاز شيرين ترين پايان تا سه شنبه پنجم دي ماه تمديد شد. اين نمايشگاه در محل درب شمالي دانشگاه فردوسي مشهد از ساعت 10 صبح تا 6 عصر پذيراي دانشجويان و دانشگاهيان است.

 

 

گزارش تصويري نمايشگاه«آغاز شيرين ترين پايان»(بخش دوم)

ادامه مطلب...

بازدید جمعی از مسئولان از نمایشگاه «آغاز شیرین ترین پایان»+تصاویر

امتیاز کاربران

آغاز شیرینترین پایانخبر/ در نهمین روز از برپايي نمايشگاه «آغاز شیرین ترین پایان»، شخصیتهایی از نهادها و ارگانهای مختلف کشور میهمان کانون مهدویت دانشگاه فردوسی در این نمایشگاه بودند. صبح امروز حجت الاسلام سید رضا سرور، فرمانده مرکز بسیج طلاب و روحانیون استان خراسان رضوی، جواد آرین منش نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در دوره های هفتم و هشتم، سرهنگ ذوالجناحی رییس اداره انتظامات دانشگاه فردوسی مشهد، و آقای طوسی مسئول واحد فرهنگی و دانشجویی اداره انتطامات دانشگاه هر کدام در بازدیدهایی جداگانه، از نمایشگاه دیدن کردند و در پایان نمایشگاه با گوشه ای از فعالیتهای کانون مهدویت آشنا شدند. هم چنین نسخه ای از اولین شماره نشریه «صاحب» به این افراد اهدا شد.

جواد ارین منش نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در دوره های هفتم و هشتم

ادامه مطلب...